Skoč na obsahSkoč na navigaci
Citizen Portal, Payment Gateway
Opening hours
Today: Thursday, July 25, 2024
Městský úřad
12:00 - 15:00
Infocentrum, podatelna
08:00 - 11:15   12:00 - 15:00
Občanské průkazy, pasy
08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
Odbor dopravy
08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
Pokladna
08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
Centrální spisovna (archiv)
08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
Garáže
07:45 - 14:30 (výjezd do 15:00)
Next day: Friday, July 26, 2024
Městský úřad
NOT AN OFFICIAL DAY
Infocentrum, podatelna
08:00 - 14:00
Občanské průkazy, pasy
NOT AN OFFICIAL DAY
Odbor dopravy
NOT AN OFFICIAL DAY
Pokladna
08:00 - 11:00
Centrální spisovna (archiv)
NOT AN OFFICIAL DAY
Garáže
07:45 - 13:30 (výjezd do 14:00)
Calendar of events

Nahrávám kalendář...

Kralupy TV

Nahrávám videa...

Kralupy nad Vltavou mají nové workoutové hřiště. ORLEN Unipetrol projekt finančně podpořil

November 29, 2022, 10:15 Ostatní
This news article is already more than one year old, it may not contain current information. » Open the latest news

ORLEN Unipetrol letos pokračoval v kampani ORLEN Unipetrol lidem, v rámci které podporuje projekty na zlepšení života obyvatel v okolí jeho výrobních areálů. Tentokrát společnost finančně podpořila Kralupy nad Vltavou. V prvním kroku nejprve představili zástupci města projekty, o jejichž osudu hlasovala od února do března veřejnost. Do kampaně lidé přihlásili celkem tři návrhy. Kromě vítězného projektu na vybudování venkovní posilovny v Mikovicích měli lidé zájem také o nová grilovací místa v lokalitě Strachov nebo revitalizaci hřiště na sídlišti Hůrka. Kampaň ORLEN Unipetrol lidem je jednou z mnoha, jimiž se skupina snaží udržovat úzké vztahy s lokálními komunitami založené na oboustranné důvěře. V uplynulých letech se kampaň uskutečnila v Litvínově, kde došlo k revitalizaci okolí rybníka, a v Mostě, kde si obyvatelé odhlasovali výsadbu městské zeleně. 


 „Hlasování o nejlepší projekt na zlepšení života obyvatel v Kralupech nad Vltavou jsme spustili na konci února a už dnes mohou lidé novou venkovní posilovnu a revitalizované dětské hřiště za hezkého počasí využít. Velmi mě těší, že město dokázalo náš finanční dar ve výši 1 milionu korun takto náležitě využít,“ říká Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol. „Chceme být dobrým sousedem, a tak po úspěšných projektech v Mostě a Litvínově pokračovalo další kolo naší kampaně ORLEN Unipetrol lidem právě v Kralupech nad Vltavou, kde má sídlo naše druhá rafinerie. Již v minulých projektech nás příjemně překvapil obrovský zájem lidí a jsem velmi ráda, že i obyvatelé Kralup nad Vltavou se chtěli aktivně podílet na zvelebování okolí, v němž žijí.“„Velmi si vážíme spolupráce se skupinou ORLEN Unipetrol, která již dlouhodobě přispívá k lepšímu životu obyvatel našeho města,“ říká Libor Lesák, starosta Kralup nad Vltavou. „Právě kampaň ORLEN Unipetrol lidem je skvělým příkladem této oboustranné spolupráce. Obyvatelé našeho města tak mohli rozhodovat svými hlasy o tom, který ze tří vybraných projektů budeme díky finančnímu daru od skupiny ORLEN Unipetrol realizovat. Veřejnost nakonec nejvíc hlasovala ve prospěch vybudování venkovní posilovny na bývalém dopravním hřišti v lokalitě Mikovice společně s rozšířením dětského hřiště. Děti tak budou mít možnost procvičovat na nových herních prvcích svoji obratnost.“ 


Kampaň ORLEN Unipetrol lidem úspěšně odstartovala poprvé na podzim 2019 v Litvínově a Mostě a ihned vzbudila velký zájem obyvatel obou severočeských měst. Litvínované se ve finálovém kole vyslovili svými hlasy pro revitalizaci okolí Pilařského rybníka pro sportovní a rekreační využití, zatímco Mostečané dali přednost vysázení stromů v mosteckém parku Šibeník a na dalších místech. Oba projekty byly následně realizovány za podpory skupiny ORLEN Unipetrol. Kampaň ORLEN Unipetrol lidem je součástí dlouhodobého úsilí skupiny ORLEN Unipetrol o podporu měst a obcí v okolí jejích výrobních závodů. 


Inserted by: Aleš Levý

Where to next on the city's website?

To the top