Nahrávám videa...

12. ročník MTB orientačního závodu dvojic na horských kolech

19. června 2017, 15:01 Ostatní
Tato aktualita je již více než pět let stará, nemusí obsahovat aktuální informace. » Otevřít nejnovější aktuality

V neděli 18. června 2017 se uskutečnil v okolí Kralup nad Vltavou již 12. ročník MTB orientačního závodu dvojic na horských kolech. Závod uspořádal KČT Kralupy nad Vltavou.

Počasí závodníkům přálo, hřejivé sluníčko a suché cesty - prostě pravé cyklistické počasí.

Start a cíl byl na turistické základně u koupaliště. Od deseti hodin vyráží dvojice na trať. Startuje se v kategoriích M - kluci, D - děvčata a MD - smíšené dvojice. V letošním ročníku bylo pro závodníky připraveno v okolí Kralup celkem 16  kontrolních stanovišť. Na startu dostala každá dvojice mapu se zakreslenými kontrolami, slovní popis ke všem kontrolám a startovní průkaz pro zaznamenání absolvovaných kontrol. Postup mezi nimi byl libovolný a každá dvojice si jej volila sama.

Pro pořadí v cíli byl rozhodující počet bodů ze správně označených kontrol ve startovním průkazu a čas strávený na trati. Za překročení časového limitu pak byla dvojice penalizována - za každou započatou minutu se odečítal jeden bod.

V cíli dostali všichni pití a sušenku. Nejvíce však vyhlíželi závodníci dojezdy svých soupeřů, aby věděli, jak si stojí v pořadí své kategorie. Navzájem se probíraly postupy mezi jednotlivými kontrolami a porovnával počet kontrol, bodů a najetých kilometrů. Pořadatelé zvládli celou organizaci závodu, a to včetně slavnostního vyhlášení na výbornou.

V kategorii D - děvčata zvítězila dvojice Markéta Matoušková - Michaela Matoušková z týmu BTK Eurobike Praha, v kategorii M - kluci stanuli na nejvyšším stupni Jan Blecha a Josef Blecha z domácího týmu a v kategorii MD - smíšené dvojice pak Romana  Vejrostová a Zdeněk Vejrosta rovněž z domácího týmu - tato dvojice získala i putovní pohár pro nejlepší dvojici KČT Kralupy nad Vltavou.

Zdeněk Vejrosta - vedoucí TOM 3511 Vltavský paprsek a předseda KČT Kralupy nad Vltavou

Vložil(a): Aleš Levý