Novinky z kralupské radnice
• Město Kralupy nad Vltavou vyhlásilo výběrové řízení na „Pojištění majetku města".
• Zastupitelstvo města schválilo Smlouvu o spolupráci veřejných zadavatelů na akci „II/101 Kralupy nad Vltavou, průtah" (rekonstrukce Mostní ulice v k.ú. Kralupy nad Vltavou - komunikace, veřejné osvětlení, obrubníky atd., výstavba třech kruhových objezdů - křižovatka Na Františku, křižovatka pod viaduktem místo tzv. slzy a pod Hostibejkem). Smlouva má za účel sjednání podmínek společného postupu při zajištění zadávacího řízení pro veřejnou zakázku na stavební práce, včetně uzavření příslušných smluv, a to za podmínek specifikovaných dále v této smlouvě pro akci: „II/101 Kralupy nad Vltavou, průtah". Město Kralupy nad Vltavou bude financovat ze svého rozpočtu podchod pod mostní ulicí (od lávky k nemocnici). Platnost smlouvy je dále podmíněna získáním dotace z ROP (dotaci zajišťuje Krajský úřad Středočeského kraje).
• Rada města Kralupy nad Vltavou vzala na vědomí informaci o přehledu pohledávek vůči městu po lhůtě splatnosti a způsobu vymáhání v celkové výši 15.271.311,50 Kč.
• Českému coursingovému clubu bylo schváleno využití louky za koupalištěm pro konání závodu Jarní Kralupy v coursingu (terénní dostihy psů), který proběhne ve dnech 22.3. - 23.3.2014.
• Ve dnech 3.4. - 6.4.2014 navštíví město cirkus Rudolfa Berouska, který návštěvníci naleznou jako vždy u plaveckého bazénu.
• Rada města vzala na vědomí informaci Komise sociální, zdravotní a prevence kriminality ke stížnosti, týkající se obtěžování hlukem z restaurace Baracuda.
• Město Kralupy nad Vltavou uzavře Smlouvu o dílo se společnosti OPV, s.r.o., za účelem provedení monitoringu kvality podzemní vody v prostoru bývalé skládky Hrombaba.
• I Kralupy nad Vltavou se letos připojí k vyvěšení vlajky pro Tibet, které proběhne 10.3.2014.
V prvním týdnu února 2014 bude vyhlášeno Výběrové řízení na získání půjčky z „Fondu rozvoje bydlení Města Kralupy nad Vltavou" pro rok 2014.
Město Kralupy nad Vltavou v zájmu zlepšení úrovně bydlení, životního prostředí a vzhledu města vytvořilo v roce 1995 peněžní fond - „Fond rozvoje bydlení Města Kralupy nad Vltavou", který slouží k poskytování půjček na opravu a modernizaci bytového fondu vlastníkům obytných budov a bytů na území města, podle stanovených pravidel a podmínek, a také k úhradě nákladů na opravy, modernizaci městského bytového fondu a úhradu nákladů v souvislosti s odstraňováním škod vzniklých v souvislosti s přírodními, živelnými a ekologickými událostmi či haváriemi (např. povodeň, zatopení, škody způsobené povětrnostními a jinými událostmi, požár, únik ekologicky škodlivých látek aj.).
Finanční prostředky se zapůjčují například na obnovy střechy, výměny oken starších 10 let, na nákup bytu v rámci 5. vlny privatizace městského bytového fondu atd. Celé znění výběrového řízení naleznete na webových stránkách města www.mestokralupy.cz a na úřední desce MěÚ Kralupy nad Vltavou.
Půjčka je úročena 3 % se lhůtou splatnosti 4 roky. Termín podání žádostí je do 10.12.2014.
Bližší informace poskytne Miroslava Kořínková, referentka Ekonomického odboru, tel: 315 739 809, e-mail: miroslava.korinkova@mestokralupy.cz.
Vložil(a): Lenka Moravcová
Administrace:
Nejnovější aktuality:
- ZŠ a MŠ Třebízského přijme kvalifikovaného pedagoga/pedagožku [4. května, 15:28]
- Beseda s pamětníkem holokaustu Lubošem Janem Krausem 29.04. 2026 [27. dubna, 16:22]
- Ukončení plánované odstávky rafinérie a postupné obnovení provozu [24. dubna, 08:06]
- Technické služby města přijmou zaměstnance [22. dubna, 11:59]
- MŠ Dr. E. Beneše přijme pro nový školní rok pedagogy a asistenty pedagogů [20. dubna, 08:36]
- Město zahájilo výstavbu chodníku vedoucího k železniční stanici Zeměchy [15. dubna, 15:22]
- Úplná uzavírka ulice Nábřeží J. Rysa (27.04. – 05.05. 2026) [15. dubna, 07:48]
- Informace o konání zasedání zastupitelstva města a navrženém programu (20.04. 2026) [13. dubna, 15:51]
- Dvořákova Nelahozeves (01.05. 2026) [13. dubna, 10:15]
- Překvapivý nález na Seifertově náměstí [9. dubna, 14:23]
- Rekonstrukce střechy Mateřské školy U Šípkové Růženky [8. dubna, 11:40]
- Jazzový festiválek u řeky (02.05. 2026) [7. dubna, 20:19]
- Rekonstrukce komunikace II/608 – 3. etapa (Postřižín - směr Veltrusy) [1. dubna, 11:14]
- Místní poplatek ze psů a způsoby úhrady v roce 2026 [25. března, 14:54]
- Do Okoře bez oře (28.03. 2026) [25. března, 14:51]



















Upravit text aktuality
Infocentrum
