Skoč na obsahSkoč na navigaci
More pages:
Citizen Portal, Payment Gateway
Opening hours
Today: Tuesday, June 25, 2024
Městský úřad
NOT AN OFFICIAL DAY
Infocentrum, podatelna
08:00 - 18:00
Občanské průkazy, pasy
NOT AN OFFICIAL DAY
Odbor dopravy
NOT AN OFFICIAL DAY
Pokladna
08:00 - 11:00
Centrální spisovna (archiv)
08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
Garáže
07:45 - 17:30 (výjezd do 18:00)
Next day: Wednesday, June 26, 2024
Městský úřad
08:00 - 12:00   12:45 - 17:00
Infocentrum, podatelna
08:00 - 18:00
Občanské průkazy, pasy
08:00 - 12:00   12:45 - 18:00
Odbor dopravy
08:00 - 12:00   12:45 - 17:00
Pokladna
08:00 - 12:00   12:45 - 17:00
Centrální spisovna (archiv)
08:00 - 12:00   13:00 - 17:00
Garáže
07:45 - 17:30 (výjezd do 18:00)
Calendar of events

Nahrávám kalendář...

Kralupy TV

Nahrávám videa...

Content of this page is not available in selected language (en).

Kralupy ve filmu

kobry

KOBRY A UŽOVKY (FILM ČESKO - 2015)

Režie: Jan Prušinovský

Scénář: Jaroslav Žváček

Kamera: Petr Koblovský

Hrají: Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jan Hájek, Lucie Žáčková, David Máj, Lucie Polišenská, Věra Kubánková, Jana Šulcová, Jan Vápeník, Martin Bonhard, Thomas Zielinski, Pavel Tesař a další.

Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

Místa, kde se v Kralupech natáčelo: https://www.filmovamista.cz/3226-Kobry-a-uzovky

 pouta

POUTA (FILM  ČESKO/SLOVENSKO - 2009)

Režie: Radim Špaček

Scénář: Ondřej Štindl

Kamera: Jaromír Kačer

Hudba: Tomáš Vtípil

Hrají: Ondřej Malý, Kristína Farkašová-Tormová, Luboš Veselý, Lukáš Latinák, Oldřich Kaiser, Ivana Uhlířová, Martin Finger, Roman Zach, Iva Pazderková, Barbora Milotová, Jiří Štrébl a další.

Československo, 1982. Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie, je vnitřně neklidný, možná až psychopatický násilník, plný neartikulovaného vzteku a zoufalství. Znuděný vším okolo sebe nasměruje své démony ke zdánlivě čistému, spíše ale neuchopitelnému bodu – k mladé ženě Kláře. Není to láska ani jiný druh čisté vášně – pouze spalující touha po iluzi útěku z šedivé klece a nudy. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací nejen proti tradičním nepřátelům režimu, ale i proti vlastním lidem a systému samotnému. Pokud ale Antonín porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské nebo dokonce politické – je to vzpoura čistě osobní a zběsilá. (oficiální text distributora) Na fotografii herec Ondřej Malý u kralupské lávky. Prag

SETKÁNÍ V PRAZE (FILM DÁNSKO - 2006)

Režie: Ole Christian Madsen

Scénář: Kim Fupz Aakeson, Ole Christian Madsen

Kamera: Jørgen JohanssonHudba: Jonas Struck

Hrají: Mads Mikkelsen, Stine Stengade, Bořivoj Navrátil, Jana Plodková, Michal Roneš, Veronika Arichteva, Martin Dusbaba, Edita Zákravská, Lucia Vráblicová, Radim Kalvoda a další.

Romantické drama popisující cestu dvou dánských partnerů, Christoffera a Maji, do Prahy. Ta pro ně není jen starobylým městem, ale také místem, kde je zakořeněno myšlení bývalého východního bloku. Setkání v Praze je příběh o svatbě na hranici rozchodu a staré lásce, která se stále proměňuje, zakořeňuje, je zapomenuta a na konec znovu objevena.(oficiální text distributora). Na obrázku dánský herec Mads Mikkelsen v ulici Hennigsdorfská, která následně vstoupí do pohostínství (Chemik), které se nachází v Lobečku, úplně na druhé straně města. 

Místa, kde se v Kralupech natáčelo: https://www.filmovamista.cz/1259-Setkani-v-Praze


 

Bez vědomí

BEZ VĚDOMÍ (TV SERIÁL ČESKO - 2019)

Režie: Ivan Zachariáš 

Scénář: Ondřej Gabriel 

Kamera: Jan Velický

Hudba: Petr Malásek

Hrají: Táňa Pauhofová, Martin Myšička, Jan Vlasák, Martin Hofmann, Lenka Vlasáková, Petr Lněnička, Hattie Morahan, David Nykl, Kristýna Podzimková, Attila Mokos, Martin Huba, Ivan G'Vera, Tomáš Jeřábek, Lucie Juřičková, Jiří Štrébl, Brigita Cmuntová, Petr Vízdal a další.

Rok 1989. Marie je profesionální houslistka, která před 12 lety se svým mužem, pronásledovaným disidentem Viktorem, uprchla z totalitního Československa do Británie. Teď se ale vítr začíná pomalu obracet a ve vzduchu visí změna. Marie by toho ráda využila a po letech konečně navštívila svou rodinu. Jenže brzy po návratu do Prahy se ukazuje, že to byla osudová chyba. Viktor za dramatických okolností zmizí a není jisté, zda je vůbec naživu. Marie chce za každou cenu zjistit, co se s ním stalo. Co když však není na pravdu připravena? Ukazuje se totiž, že Viktora nehledá jen ona, ale i tajné služby několika států. A čas utíká čím dál rychleji, protože pád železné opony se blíží...(HBO Europe) Fotografie z kralupského vlakového nádraží.na krátko

NA KRÁTKO (FILM ČESKO - 2018)

Režie: Jakub Šmíd 

Předloha: Petra Soukupová (povídka) 

Scénář: Petra Soukupová 

Kamera: Vidu Gunaratna 

Hrají: Jindřich Skokan, Julia Issa, Petra Špalková, Marta Vančurová, Martin Finger, Jindřich Žampa, Tomáš Bambušek a další.

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, a nebo… skončit špatně. Pomoct mu nemůže nikdo. Ani matka, protože to ona mu lhala a tu pohádku o tatínkovi, který se mu nemůže věnovat, protože brázdí moře na zaoceánské lodi, si vymyslela. Ani otec, který na něj ve skutečnosti celý život kašlal a teď se chce starat, ale jen proto, že o něj jeho „opravdový“ syn z manželství nestojí. A ať je jaký chce, kapitán tedy rozhodně není. Ani sestra Pavlína, která je ve svých šestnácti též také prahu zjištění, že život je úplně jiný, než si ho představovala, a které to srdce zlomí úplně stejně. (CinemArt) Fotografie na sídlišti U Cukrovaru.Okres

OKRES NA SEVERU (TV SERIÁL ČESKOSLOVENSKO - 1981)

Režie: Evžen Sokolovský 

Scénář: Jaroslav Dietl 

Kamera: Eduard Landisch 

Hudba: Otmar Mácha 

Hrají: Jaroslav Moučka, Jiřina Švorcová, Petr Svojtka, Jarmila Švehlová, Renáta Doleželová, Josef Bláha, Jiří Štěpnička, Martin Růžek, Alois Švehlík, Josef Bek, Zdeněk Řehoř, Jan Teplý st., Jiří Holý, Petr Haničinec a další.

Seriál sleduje osudy okresního tajemníka KSČ v Brodu soudruha Josefa Pláteníka (Jaroslav Moučka ve své nezapomenutelné existenciální roli), jehož hlavním smyslem života v práci i mimo ní je dělat vše pro rozvoj severočeské průmyslové oblasti pro blaho komunistického lidu. (3Kino Fest) Na fotografii hlavní kralupská silnice - Mostní. 

Místa, kde se v Kralupech natáčelo: https://www.filmovamista.cz/2040-Okres-na-severu

 


arabela

ARABELA (TV SERIÁL ČESKOSLOVENSKO - 1981) - epizoda Příliš mnoho generálů (01x11)

Režie: Václav Vorlíček 

Scénář: Miloš Macourek, Václav Vorlíček 

Kamera: Emil Sirotek 

Hudba: Luboš Fišer 

Hrají: Jana Nagyová, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Ondřej Kepka, Veronika Týblová, Jiří Lábus, Jana Brejchová, Vlastimil Brodský, Jiří Sovák, Dagmar Patrasová, Oldřich Vízner, Iva Janžurová, František Filipovský, Václav Lohniský, Jana Andresíková, Josef Dvořák, Jana Drbohlavová, Jiří Kodet, Jiří Hrzán, Alena Karešo a další.

Jak vyletěla do povětří chemická továrna a Arabela získala kouzelný prsten. 

Rumburakovi štěstí stále přeje. Petrovi, který ovládl jeho tajné studio, překazí vysílání a uvězní ho. Sám se vydává do světa lidí, aby se definitivně zmocnil Arabely. Ta právě vysvobodila krále a Viga z vězení a těší se ze setkání s nimi. Netuší, že Rumburak je jí v patách a že teď čeká vězení na ni. (Česká televize) Na obrázku tehdejší závod Kaučuk Kralupy.Kralupyvlak

VLAK SMRTI (TV DOKUMENT, NĚMECKO - 2018 )

Konec 2. světové války byl spojen s nevídanými přesuny lidí. A to z nejrůznějších důvodů. K nejtristnějším událostem tohoto období patří tzv. pochody a transporty smrti. Deseti tisíce vězňů z koncentračních táborů, k nimž se blížili Spojenci, se nedobrovolně vydaly na cestu, o jejímž konci si nedělaly iluze. Putovaly pěšky nebo v otevřených nákladních vagonech. Ve zmatku konce světového konfliktu, bez řádné stravy, bez lékařského ošetření, v roztrhaném oblečení. Podobný transport smrti projížděl naším územím ve dnech 29. dubna až 8. května 1945. Jeho jízda však probíhala poněkud jinak než v oblastech obývaných německým obyvatelstvem. Během zastávek v Kralupech nad Vltavou, v Roztokách u Prahy, v Praze samé, v Olbramovicích a ve Velešíně, projevovali Češi vůči nešťastníkům namačkaným v sedmdesáti sedmi nákladních vagonech své sympatie. Přes nebezpečí, které hrozilo od esesáckých strážných, lidé přinášeli vězňům jídlo, poskytovali jim zdravotnickou pomoc a řadě z nich dokonce napomohli k útěku. Jízda vlaku č. 94–803 skončila 8. května 1945 osvobozením transportu u jihočeského Velešína. Ze 4000 jeho nedobrovolných cestujících, jich až sem dorazilo 2500. 1300 vězňům se podařilo uprchnout a dvě stě jich transport smrti nepřežilo. Peripetie oněch dramatických dnů připomíná německý dokumentární film autorů Andrey Mocellinové a Thomase Muggenthalera, kteří za něj v roce 2018 obdrželi Cenu Mileny Jesenské udělovanou Česko-německým fondem budoucnosti. (Česká televize)


vaěnk

POSLUŠNĚ HLÁSÍM

Režie: Karel Steklý 

Předloha: Jaroslav Hašek (kniha) 

Scénář: Karel Steklý 

Kamera: Jan RothHudba: Jan Seidel 

Hrají: Rudolf Hrušínský, Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Fanda Mrázek, Jaroslav Vojta, Alois Dvorský, Jana Kovaříková, František Černý, František Šlégr, Otto Hradecký, František Filipovský, Jarka Pižla, Vladimír Řepa, Arna Pekárková, Miloš Patočka, Vlastimil Brodský, Josef Bartůněk, Václav Trégl, Miloš Nesvadba, Josef Hlinomaz, Milan Neděla, Eman Fiala, Miloslav Homola, Martin Růžek, Ota Sklenčka a další.

Komedie podle románu Jaroslava Haška "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války". Poslušně hlásím: Tak se v úvodu druhého dílu filmové adaptace Haškova románu "Dobrý voják Švejk" představuje jeho hlavní postava Josef Švejk. Se svéráznou typicky českou postavičkou vojáka Švejka se tentokrát setkáte na cestě na frontu a nakonec přímo v bojové linii. Můžete se podívat na jeho slavné vlakové příhody a také zřejmě nejslavnější epizodu románu, Švejkovu budějovickou anabázi. Nechybí scéna s tajně koupeným koňakem, epizoda se Švejkem coby falešným ruským zajatcem, včetně soudu, ani scéna v níž je poručík Dub přistižen v bordelu. Přestože kritika nenechala po uvedení do kin, na filmu nit suchou, je dnes Steklého adaptace bezpochyby tou nejslavnější a nezapomenutelnou.(oficiální text distributora) V Kralupech se film sice nenatáčel, ovšem město proslavila postava drogisty Vaňka z Kralup, kterého ztvárnil Josef Hlinomaz.kotek

EINSTEIN - PŘÍPADY NESNESITELNÉHO GÉNIA Komedie (TV seriál, 2020)

Režie: Vojtěch Moravec 

Scénář: Marek Hlavica 

Kamera: Martin Štěpánek 

Hudba: Jiří Vidasov 

Hrají: Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Josefíková, Marek Němec, Šárka Vaculíková, Barbora Mudrová a další.

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima). Kralupy se objevují zejména v epizodách Balistika (letní koupaliště)  a Gravitace (lávka přes Vltavu).blan

PREZIDENT BLANÍK

Komedie

Režie: Marek Najbrt 

Scénář: Tomáš Hodan, Robert Geisler, Jan Bartes, Marek NajbrtKamera: Jan Baset Střítežský, Martin Štěpánek, Havel ParkánHudba: Midi Lidi 

Hrají: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková, Jakub Železný, Jan Potměšil, Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček, Vladimír Škultéty, Tomáš Klus

Antonín Blaník je jedním z nejvýznamnějších lobbistů v zemi. Pracuje pro politické strany, pro samotného prezidenta a hlavně sám pro sebe. Jednoho dne se rozhodne, že už je na čase vystoupit z politického zákulisí, a oznámí kandidaturu na funkci prezidenta České republiky. Kampaň, ve které s pomocí tajemníka Žížaly a asistentky Lenky naslibuje lidem, co jim nikdo nemůže dát, má úspěch. Tondova kandidatura však skončí dřív, než začala, protože Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové archy. Jenže to by nebyl Tonda Blaník, aby si s takovou „nepříjemností“ neporadil. Je přece ještě dost jiných kandidátů a do Tondovy hlavy nikdo nevidí… Příběh filmu navazujícího na úspěšný seriál se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm celá řada reálných aktérů českého politického a společenského života. (Bontonfilm)koupalfil

HROCH (FILM ČESKOSLOVENSKO - 1973) 

Režie: Karel SteklýScénář: Karel Steklý 

Kamera: František UldrichHudba: Jaromír Klempíř 

Hrají: Svatopluk Matyáš, Helga Čočková, Oldo Hlaváček, Helena Blehárová, Miroslav Homola, Zdena Hadrbolcová, Eduard Dubský, Jiří Lír, (více)Střih: Jan Kohout

Karel Steklý se ochotně přizpůsobil normalizačním požadavkům a v první půli 70. let mimo jiné vytvořil "satiru" na dění v roce 1968. Zvolil nadsázku, když do centra dění postavil mluvícího hrocha (z jehož břicha se ovšem ozývá spolknutý člověk), kterého se snaží ke svým mocenským zájmům zneužít proradní politici. (csfd.cz).

Ve filmu se nachází několik záběrů z kralupského koupaliště.

Where to next on the city's website?

To the top