Nahrávám videa...

Mistrovství ČR v inline slalomu

21. září 2015, 10:01 Ostatní
Tato aktualita je již více než pět let stará, nemusí obsahovat aktuální informace. » Otevřít nejnovější aktuality

Již podvanácté se v Kralupech nad Vltavou sešla česká inline slalomová špička, aby zde tradičně uzavřela svou další sezonu. O víkendu 19. – 20. září zde proběhlo Mistrovství ČR a Finále CILA cupu 2015. Jako již téměř tradičně se počasí vydařilo a závodilo se na suché vozovce. K hladkému průběhu závodů, pořádaných pod záštitou starosty Petra Holečka a hejtmana Miloše Petery a za významné pomoci celé řady sponzorů, přispěl sehraný tým pořadatelů ze Ski klubu Kralupy. Mistrovství ČR se mohlo konat i díky příspěvku města Kralupy nad Vltavou, poskytnutého sportovní komisí, jakož i díky spolupráce s Technickými službami města a Městskou policií. Nejmladším závodníkům bylo 6 let, nejstarší účastník již dosáhl věku 55 let.

V sobotu se konaly dva slalomové závody, tedy celkem 4 závodní kola. První slalom, pořádaný jako řadový závod CILA cupu, vyhrála mezi ženami podle očekávání Gabriela Kudělásková ( SKP Kometa Brno ) a mezi muži Jan Moller ( KL Turnov ). Druhý slalom, který byl vyhlášen jako mistrovství ČR a započítával se do světového žebříčku FIRS, vyhrála mezi ženami Gabriela Kudělásková před Pavlínou Procházkovou ( LK Jirkov ) a Lenkou Keselou ( Kesely Team – Slovensko ). Závod mužů ovládl opět Jan Moller před Vojtou Pršalou ( Ski klub Vrchlabí ) a Alexandrem Adamem ( KL Turnov ).

V neděli se konal třetí ročník mistrovství ČR v inline obřím slalomu. Na velmi rychlé trati bylo umístěno 19 branek a závodníci dosahovali rychlosti až 50 km/h. V dramatickém závodě žen vítězka prvního kola Barbora Procházková druhé kolo nedokončila  a vítězství tak přenechala opět Gabriele Kuděláskové před Lenkou Keselou a třetí Klárou Kašparovou ( Ski Team Victoria Brno ). Muži si po dramatické bitvě pořadí promíchali, obří slalom vyhrál Vojta Pršala před Janem Mollerem. Třetí místo obsadil Jindřich Krýdl ( Ski klub Krušnoborci ), který byl ve svých 55 letech nejstarším účastníkem závodů a porazil tak celou řadu mladších borců.

Pohár starosty města Kralup nad Vltavou 2015 si za nejlepší součet všech časů z šesti víkendových jízd odnesli mezi dospělými G. Kudělásková a V. Pršala, mezi žáky pak stejnou cenu obdrželi Lukáš Policar ( TJ Lokomotiva Teplice ) a Nikola Pospíšilová ( LK Jirkov ). Nejúspěšnějšími závodníky víkendu v předžákovských kategoriích se stali Martin Malý ( Tatran Železná Ruda ) a Martina Žáková ( LK Jirkov ).

Jelikož byly kralupské závody posledními závody celého seriálu inline slalomových závodů, došlo i na vyhlášení celkových výsledků Českého poháru CILA cup 2015. Celkovými vítězi se stali G. Kudělásková a J. Moller.